Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Psyche. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

ik moet veranderen van psycholoog, iemand die tips heeft om het beter te kunnen accepteren?

Ik heb een hele goede band met mijn huidige psycholoog, maar door omstandigheden moet ze naar een andere plaats. Ik vind het erg lastig om mensen in vertrouwen te nemen en doordat ik een vervelende ervaring gehad heb mrt de persoon die mijn nieuwe psycholoog word, vind ik het alleen maar lastiger om haar in vertrouwen te gaan nemen. Heeft iemand misschien tips hoe ik beter kan proberem te accepteren dat het zo is en dat ik er niks aan kan doen? Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
in: Psyche

Hoe kan je uit een isolement komen/blijven?

Mijn vraag gaat over isolement.

Ik heb een vriendin in het buitenland, maar die woont bij haar ouders. Haar ouders zijn mensen die niet zoveel ondernemen en daardoor raakt zij al gauw verveeld. Ze is rond de 25 en zit vaak op haar kamer. Er gebeurt daar weinig en jezelf bezig houden met de laptop, films kijken of boeken lezen is dan natuurlijk iets wat je kan doen, maar op een gegeven moment houd dat ook op. Ze kan natuurlijk een baantje zoeken, dat heb ik al voorgesteld, maar zijn er nog meer dingen om als persoon uit een isolement te blijven?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
in: Psyche

Hoe kan ik als single van een burnout afgeraken?

Vorig jaar was redelijk heftig en druk zowel op het werk als privé. Ik ben in november uiteindelijk gecrasht en heb twee weken thuis gezeten met een burnout. Op het werk ben ik iemand met veel verantwoordelijkheidszin en ben loyaal tegenover mijn werkgever. Jammer genoeg heeft het in mijn nadeel gewerkt. Ik doe mijn werk nog steeds graag, heb superleuke collega's en kom goed overeen met mijn baas, en hoewel het niet meer zo druk is, zelfs relatief kalm, lukt het mij niet om me volledig in te zetten op het werk. Ik geraak 's morgens moeilijk uit bed (maar dat is altijd al het geval geweest :-) ), kom wel goedgezind aan op kantoor, maar heb dus moeite om mij te concentreren en zit meer op het internet dan ik mijn werk doe.

Zoals ik zei in mijn vraag ben ik dus single. Ik heb wel vrienden met wie ik regelmatig afspreek, ik ga 1 keer per week sporten, maar als ik alleen thuis ben voel ik me lui en kijk dan alleen naar tv of zit op mijn computer. Het is lastig om thuis te komen in een leeg appartement, koken, alleen eten en de afwas te doen. Ik heb mijn appartement anderhalf jaar geleden gekocht en zit met een zware afbetaling, wat mij soms ook kopzorgen geeft.

Heeft er iemand tips om terug fut te krijgen en de passie in het werk terug te vinden?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
in: Psyche
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing