wat is een minister van staat?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Politiek & Overheid. Vragen over samenleving, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
wij moeten een p.o maken voor maatschappijleer, en we moeten een artikel kiezen uit de volksrant en uit de telegraaf die betrekking hebben op hetzelfde onderwerp, de onderwerp moet gaan over rechtstaat ; wij hebben gekozen voor de gulden, wij hebben dus 2 kranten stukken gevonden waarvan één een positieve opvatting heeft en de andere een negatieve . positief gaat over dat 1 op de 3 mensen de gulden terug wil en die negatieve over dat het juist voor onrust zorgt en het werkt destabiliserend’ wij moeten dus uit een klein stukje tekst verklaren of de opvatting links of rechts is .. maarja hoe valt dit te verklaren? waar moeten we op letten?
Tegenstrijdigheid over RvS bij de Tweede Kamer?
De Raad van State adviseert de regering bij de totstandkoming van wetten en spreekt tevens recht over conflicten met de overheid.
Op 17 november heeft de 2e Kamer uitgesproken dat de RvS voortaan alleen maar mag adviseren en dat de rechtspraak naar een andere instelling moet.
Verwacht wordt dat de Tweede Kamer de huidige minister Donner gaat benoemen tot vicevoorzitter (“onderkoning”) van de RvS.
Dan wordt daarmee toch juist het rechtsspreken bevorderd?
Toegevoegd na 1 uur:
Verduidelijking: Dan wordt daarmee toch juist het RECHTS spreken in de rechtspraak bevorderd?
Stel dat iemand zwaar dronken een auto-ongeluk veroorzaakt waarbij diegene zelf als het slachtoffer ernstig verlamd raken, krijgt in dit geval ook de veroorzaker een uitkering?
En als iemand door bloedtransfusie HIV oploopt en een ander door roekeloos risicovol (onveilig vrijen etc.) seksueel gedrag wordt er met allebei op hetzelfde manier om gegaan bij het krijgen van een arbeidsongeschiktheid verklaring?
miljarden aan accijns zouden verloren gaan.en er zouden dan wel erg veel mensen oud worden.en dus erg veel kosten maken met bv pensioen en aow
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing