Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Raken EAN-codes nooit eens op?

Net als bij alle reeksen nummers volgens een vast formaat, zoals mobiele telefoonnummers en kentekenplaten, moeten ook EAN-codes een keer opraken. Nou zijn er met dertien cijfers natuurlijk best veel combinaties mogelijk, maar is er enig zicht op of EAN-codes een keer 'opraken'? Of worden ze na een bepaalde tijd hergebruikt?

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
in: Overig
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Erger nog, je kunt niet de volle combinatiemogelijkheden van die 13 cijfers benutten. EAN's moeten namelijk aan een bepaalde formule voldoen, en delen van het nummer staan vast voor bijvoorbeeld productgroep en land Bijvoorbeeld een isbn (= EAN): 9789001547028 978 --> productgroep boeken
90 --> Nederlands
01 --> Uitgeverij Noordhoff
54802 --> het boek: Leren communiceren druk 5
8 --> controlecijfer, wordt toegevoegd om het EAN aan de bepaalde formule te laten voldoen.

Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.

Geef jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Antwoorden (1)

Ja ook deze nummers zullen eens opraken, alhoewel ik uit de specificaties lees (1e bron, pagina 8): "Iedere uitgevende partij dient ervoor te zorgen dat de nummers die onder zijn EAN aansluitnummer uitgegeven worden uniek zijn en blijven." Dus kennelijk mag je nummers hergebruiken maar dat is niet de bedoeling. Merk op dat sommige EAN-codes (2e bron) nu al 18 cijfers gebruiken.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Deel jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing