Als je 16 jaar oud bent, mogen je ouders je dan wegsturen om ergens anders te wonen?

Weet jij het antwoord?

/2500

simpeltwoord,, NEE dat mag niet jij bent wettelijk gezien geen volwassene, dus kind, en ouders moeten voor hun kind zorgen Toegevoegd na 4 uur: -heb verder gezocht in die link- *heeft enige uitleg nodig* ze schoppen je uit huis, ze kunnen je dus niet verzorgen, het boeit ze niet meer, ze verwaarslozen het, misschien KAN dit helpen, als hij/zij zelf beslissingen wilt nemen Artikel 269 - 1 bla bla bla, gezag ontzetten, blah blah,, verwaarlozing, zelfde link als in de reacties, redelijk verwarrend, verbeter mits het fout is,

Weg sturen kan niet maar ze kunnen je wel naar een school sturen waar je intern bent. Ik denk als je dit zo vraagt dat je thuis een lastige jongen bent en slecht luistert naar je ouders terwijl je dat wel zou moeten doen.

Ouders mogen je voor je 18e jaar niet wegsturen omdat je tot die tijd minderjarig bent en zij een zorgplicht hebben. Tussen je 18e tot 21e jaar mogen ze je wel wegsturen, maar dan hebben ze in die periode nog wel een financiële zorgplicht.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100