Mannen en vrouwen voelen zich aangetrokken tot verschillende dingen.
De taak van de prehistorische man was om voor een gezond nageslacht te zorgen, dus zocht hij een gezonde (lees: mooie) vrouw. Mannen vallen dus voornamelijk op uiterlijk.
Vrouwen daarentegen zochten mannen die voor hun kind konden zorgen, mannen met een zekere toekomst, macht, invloed, reputatie, zelfvertrouwen. Een man waar ze 'veilig' was. Vrouwen vallen dus op mannen met een zekere toekomst (lees: veel geld/macht/baanzekerheid/zelfvertrouwen).
Toegevoegd na 2 minuten:
Het heeft dus niets met vooroordelen te maken.
Maar vaak worden eigenschappen zoals macht, baanzekerheid, zelfvertrouwen etc. geschaard onder de noemer 'dikke portemonnee'.
Het gaat de vrouwen niet alleen om het geld, maar ook om de krachten en eigenschappen van de man die voor dit geld konden zorgen (toekomst zekerheid).