Mag mijn werkgever me verplichten tot overwerk als ik nog borstvoeding geef na 9 maanden?

Weet jij het antwoord?

/2500

De werknemer heeft het recht werk te verrichten in een bestendig en regelmatig werk- en rusttijdenpatroon en kan niet verplicht worden tot overwerk of nachtdienst. Dit laatste tenzij de werkgever aannemelijk maakt dat dit redelijkerwijs niet van hem kan worden gevergd. De werknemer kan tot 6 maanden na de bevalling aanspraak maken op deze rechten (Arbeidstijdenwet artikel 4:7). De werkgever is verplicht een werknemer, gedurende de eerste 9 maanden na de bevalling, de gelegenheid te geven om het werk te kunnen onderbreken voor het geven van borstvoeding of om moedermelk af te kolven. De werkgever stelt, waar nodig, een geschikte af te sluiten ruimte ter beschikking (Arbeidstijdenwet artikel 4:8, lid 1). wettelijk is er dus na 9 maanden geen recht meer. Borstvoeding is ook na 6 maanden niet een gewone zaak meer maar kan wel nog steeds naast andere voeding worden gegeven

Bronnen:
https://www.voedingscentrum.nl/professiona...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100