Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Ondernemers. Vragen over carrière & werk, cursussen en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat is het risico met van een te hoge kostprijs met betrekking tot het inkopen?

Hallo allemaal,

Ik ben met een onderzoek bezig met betrekking tot het inkoopproces.
Ik ben nu de risico's in kaart aan het brengen.
Het blijkt dat er binnen mijn bedrijf foutieve kostprijzen in omloop zijn.

Mijn vraag: Wat is het risico van een te lage kostprijs en wat is een risico van een te hoge kostprijs.
En dit dan met betrekking tot het inkoopproces.

Ik weet het, een lastige vraag, maar ik hoop dat jullie me kunnen helpen.

Toegevoegd na 27 minuten:
Ter verduidelijking,

Wij zijn een productiebedrijf, wij hebben geen idee wat de werkelijke kostprijs van de producten is die bij ons op voorraad liggen. Wij waarderen de producten dus op basis van 'niets'. Maar stel wij zouden de werkelijke kostprijs berekenen (dus de kostprijs die we eigenlijk zouden moeten gebruiken), wat voor risico's heeft dit dan wanneer deze hoger is of lager is.

En het betreft meer interne risico's. Een lagere gewaardeerde kostprijs dan werkelijk zal er natuurlijk toe leiden dat het budget minder snel zal worden bereikt. Dit zal vervolgens uit de nacalculatie blijken. Dit is een risico.

Ik ben op zoek naar nog meer van zo'n risico's.

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen (wij zijn overigens een onderneming die producten op maat produceert en verkoopt, wij werken op projectbasis!)

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Hoe een eigen onderneming starten met drie personen?

Ik ga samen met twee meiden een bedrijf starten. We gaan lessen peuter- en kleuteryoga geven (particulier en op kinderdagverblijven etc). Nu zitten we met wat vragen: (1) Welke bedrijfsvorm moeten we aanhouden (bv/vof/stichting)? (2) Wanneer moet je je aanmelden bij de kamer van koophandel? (3) Hoe zit het met aansprakelijkheid? Is het belangrijk een aansprakelijkheidsverzekering af te sluiten, of kun je in de algemene voorwaarden zetten dat je niet aansprakelijk bent voor ongevallen etc.? We zouden heel erg geholpen zijn als er iemand is die hier antwoord op kan geven. Gr. Elise

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing