Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Ondernemers. Vragen over carrière & werk, cursussen en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Stel: Ik ga naar de HEMA en koop 10 HEMA babykleertjes. Vervolgens verkoop ik ze, zonder ook maar iets te veranderen in mijn eigen winkeltje. Mag dat?

Mag je elders spullen in een winkel kopen en vervolgens wederverkopen al dan niet tegen de gangbare prijs? Zou de oorspronkelijke verkoper, bijvoorbeeld HEMA of IKEA, er iets tegen kunnen ondernemen? Of stel dat HEMA ongevraagd IKEA artikelen op de kop tikt en die in haar eigen winkel, gewoon onder het merknaam IKEA, gaat verkopen. Zou dat mogen? Als dit geen interessante vraag is eet ik m'n schoen op. Wat jullie?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

ik ben nu kleine ondernemer, wrs. ook nog na 3 jaar (bepaalde aftrekken vervallen na 3 jaar) Als ik het 4e jaar inga als k.o. wat ga ik dan betalen?

aftrekken vervallen na het 3e jaar, maar waar moet ik rekening mee houden na het 3e jaar als ik wel als kleine ondernemer wordt gezien? Er wordt nl. gezegd dat ik er rekening mee moet houden dat ik failliet kan gaan. Ik weet dat bepaalde aftrekken vervallen na 3 jaar, maar dan als ik dan alsnog kleine ondernemer ben?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Ik wil bij een groothandel kleding en sieraden in gaan kopen en dit vervolgens gaan doorverkopen via marktplaats. Moet ik me inschrijven bij kvk?

Toegevoegd na 4 minuten:
Wanneer ik mij moet laten inschrijven bij de kvk, wat voor onderneming ben ik dan? Je moet je namelijk inschrijven als eenmanszaak/vof/bv/nv/cv/stichting etc.

Toegevoegd na 11 minuten:
Ik wil dit samen met een vriendin gaan doen, dus zou het dan wel een vof moeten worden? Er wordt bij de reacties gezegd dat je bij de verkoop facturen moet sturen met kvk en btw nummer, maar wanneer deze verkoop via marktplaats geschiedt, kan ik geen factuur sturen, hoe zit dat dan?

Toegevoegd na 15 minuten:
Ik begrijp niet helemaal hoe het met die facturen zit, maar dat komt later wel denk ik. Hoezo zou ik kunnen beginnen met een eenmanszaak? Als je dit met zijn tweeën opricht kan je toch geen eenmanszaak beginnen of??

Toegevoegd na 28 minuten:
Weet iemand ook hoe het met de belasting zit? Zouden wij veel belasting moeten betalen en is dit het dan nog wel waard?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing