Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

welke referentie heeft de kinetische energie in 1/2mv^2?

Ik heb altijd geleerd dat kinetische energie berekend kan worden met bovenstaande formule. Maar ten opzichte van welke referentie geldt die energie? Een auto die over een weg rijdt, daarbij beweegt de weg zelf ook met een enorme snelheid door het zonnestelsel, melkwegstelsel en heelal. Waarom is de weg zelf de referentie?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Als de snelheid van het licht 10 maal zo hoog zo zijn, zouden we dan nog tv kunnen kijken?

De snelheid van het licht is ongeveer 300.000 km/s. Maar stel nu dat we dat verhogen naar 3.000.000 km/s en de overige krachten en objecten blijven gewoon functioneren lukt het dan nog om tv te kijken bijv. Of komen de beelden dan zo snel op ons af dat het te snel gaat. Of zouden dan ook de programmas 10 maal zo kort/snel moeten worden?

avatar image
erotisi
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing