Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoezo worden alkenen en alkynen kleurloos als ze met broomwater (oplossing van Br2 in water) reageren?

In mijn scheikunde boek staat dat als alkenen en alkynen kleurloos worden als ze met broomwater reageren. Ze hebben geen alkenen of alkynen in het speciaal opgenoemd, dus ik neem aan dat het om alle alkenen en alkynen gaat. Het gaat niet over alkanen.

Er staat uitgelegd dat er een additie reactie plaatsvindt waarbij de dubbele bindingen van de alkenen en alkynen opengaan en er additie plaatsvind. Maar ik weet niet met welke moleculen ze die additie aangaan, dus wat komt er in de open bindingen? H-atomen?

En hoezo wordt het opeens kleurloos doordat het niet meer een dubbele binding heeft? Of moet ik dat gewoon aannemen?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing