Als je een vuurtje bij een spuitbus houdt en je krijgt een vlam, wat brand er dan? De oplosmiddel, die brandbaar is of het drijfgas?
None
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
None
Na een "discussie" vroeg ik me af wat de technische achtergrond is van een stuk hout in een waterton/regenton. Dit wordt gedaan, zodat de ton niet kapot gaat als het water erin bevriest, maar hoe werkt dit technisch/scheikundig/thermodynamisch gezien?
Toegevoegd na 1 dag:
De vraag wordt niet geheel begrepen:
De uitleg geeft namelijk extra info. Het gaat mij erom:
Waarom vriest een ton zonder een stuk hout (relatief gezien groot) kapot en blijft een ton mét een stuk hout heel.
Mijn vraag is dus , bijvoorbeeld ze vragen op een toets; zet dit cijfer 4304g in een getal tussen 1 en 10 en een macht van 10 ... hoe weet ik dan dat het bijv: 4,304x10^3 is bijv.. ik vraag me steeds af waar ik die komma moet plaatsen en wat ik met de exponent moet doen. ik snap wel als je bijv van g naar kg ofzo moet maar dit weer niet. zou iemand mij de waarden van mg,g,kg liter dmc3 etc etc kunnen geven?
Ik weet als je de dichtheid moet berekenen moet je het zo opschrijven. De p is trouwens even de 'rho'.
p = m / v = ?
maar wat is de volgorde voor volume en massa?
of maakt de volgorde inprincipe niet uit?
x
Toegevoegd na 1 minuut:
ps. ik ben het namelijk vergeten. er was iets met een driehoek geval, dat weet ik nog wel... maar kan het mij niet meer zo goed herrineren..
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing