Waarom zie ik de laatste tijd zoveel strepen in de lucht?
Het lijken soms wel sporen van vliegtuigen maar die verdampen normaal gesproken ,deze strepen zijn blijvend en worden door de wind verplaatst ?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Natuur. Specifieke vragen over flora, landbouw en veeteelt, meteorologie en milieu vind je in één van de subcategorieën.
Het lijken soms wel sporen van vliegtuigen maar die verdampen normaal gesproken ,deze strepen zijn blijvend en worden door de wind verplaatst ?
Op http://www.kmi.be/meteo/view/nl/13981452-NASA+gebruikt+KMI+metingen+van+de+zonne%C3%AFrradiantie.html gebruikt het KMI bepaalde metingen vanuit 6 satellieten die nu gebruikt worden door de NASA door het uitvallen van hun meetapparatuur.
Wat zijn de daar gebruikte eenheden?
Vooral Watt per meter tot de macht -2 intrigeert mij (wellicht instraling per vierkante meter?) en nergens vind ik de eenheid op de Y-as van de eerste grafiek (van 1360 tot 1366, maar wellicht is dit in dezelfde eenheid)?
Waarom mogen zaken als kwastenreiniger niet door de gootsteen worden gespoeld?
Rioolwater wordt toch gezuiverd voordat het gedumpt/hergebruikt wordt?
Misschien zie ik iets over het hoofd, maar mijns inziens zijn er enkele situaties mogelijk:
- Alle rioolwater wordt ook van bijvoorbeeld oplosmiddelen gezuiverd. Dan zie ik het probleem niet.
- Rioolwater wordt niét gezuiverd van dergelijke middelen. Dit lijkt me onwaarschijnlijk, aangezien er altijd mensen zullen blijven die deze middelen wel gewoon door de gootsteen spoelen.
- Iedere x-liter rioolwater wordt geanalyseerd teneinde te bepalen of het zo grondig gezuiverd moet worden. Dat lijkt me dan weer erg onpraktisch.
Maar nogmaals: Misschien zie ik iets over het hoofd. Dan lees ik dit graag.
Ik volg de situatie al 6 jaar. Het resultaat is misselijkmakend.
Vrijwel elke bui met actief onweer er in of enkele ontladingen die op ramkoers ligt voor ons stukje van de provincie, zwakt vrijwel direct na binnentreden van deze regio geheel af. Verder ontstaat er ook zelden of nooit een bui die direct een rode pit ontwikkeld of een eventuele donderkop met uberhaupt onweer, om maar te zwijgen van een noemenswaardig aantal ontladingen.
Suggestie na amateur onderzoek:
- Het ligt aan een gebrek aan natuurlijke wateren zoals meren, rivieren of bronnen
- Het ligt aan de grondsoort die niet genoeg warmte opneemt of deze sneller loslaat, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de zanderige grond rondom Noord-Brabant
- Er word niet genoeg onstabiliteit opgewekt door het licht glooiende landschap.
- De buien worden vernietigd doordat er veel 'hagelkannonen' staan. (Deze suggestie wordt door mijzelf het minst serieus genomen, maar komt vaker uit de mond van anderen).
Alvast heel erg bedankt als er een meteoroloog of geinteresseerde mij kan helpen eindelijk een antwoord te vinden op deze vraag, beter gezegd dit mysterie !
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing