Ben je met de motor aan de hand een voetganger of motorvoertuig bestuurder?

De reden dat ik het vraag is omdat ik met de motor de boulevard bij scheveningen op wou, maar die weg is 's avonds afgesloten voor auto's en motoren. De verkeersregelaar die er stond zei dat ik er ook niet met de motor aan de hand doorheen mocht. Had hij gelijk? Ik bedoel, ik snap het ook wel want anders kan je gewoon met de motor aan de hand er doorheen en even later gewoon gaan rijden. Maar mag het volgens de wet ook? Ik had het later op internet opgezocht maar op het internet staan dingen die met elkaar conflicteren over wat je nu precies bent, voetganger of motorvoertuig bestuurder als je ermee aan de hand loopt. Fietser met fiets aan de hand is een voetganger, waarom niet met een motor? Als je motorpech hebt moet je er ook gewoon mee lopen en ook op het voetpad, dan ben je ook een voetganger lijkt me.

Weet jij het antwoord?

/2500

Met een motor aan de hand ben je een voetganger. Dit valt op te maken uit RVV Artikel 2, hoofdstuk 1: “De regels van dit besluit betreffende voetgangers zijn voorts mede van toepassing op personen die te voet een motorfiets, bromfiets of fiets aan de hand meevoeren, alsmede op personen die zich verplaatsen met behulp van voorwerpen, niet zijnde voertuigen.”

Bronnen:
https://maxius.nl/reglement-verkeersregels...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100