De gemeente is me een half jaar een bedrag schuldig. Heb ik recht op de wettelijke rente?

Weet jij het antwoord?

/2500

Als je hierover niets hebt afgesproken met de gemeente, kun je pas aanspraak maken op wettelijke rente als je de gemeente hierover eerst in gebreke hebt gesteld. De rente bedraagt slechts 2% voor 'Niet-handelstransacties'.. Artikel 6:82 BW stelt dat verzuim pas intreedt nadat je als schuldeiser een ingebrekestelling hebt verzonden waarin je een redelijke termijn stelt voor nakoming, en dat na deze termijn nog steeds niet betaalt is.

Bronnen:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Wettelijke_rente

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100