Is mijn werkgever verplicht mij een kopie van de arbeidsovereenkomst te verstrekken?

En zo ja, in welke wet staat dit of hoe kan ik bewijzen dat hij/zij dat verplicht is?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ja, de werkgever is op grond van art. 7:655 BW verplicht om een schriftelijke of elektronische opgave van de gegevens aan jou te geven. Daarin staan bijvoorbeeld jouw functie, datum van indiensttreding en of het een contract van bepaalde tijd betreft.

De Hoge Raad heeft geoordeeld dat in artikel 35 WBP het recht besloten ligt op kopieën en afschriften van persoonsgegevens (waaronder de arbeidsovereenkomst). Toegevoegd na 1 uur: Je kunt op grond van dit artikel ook inzage vragen in het personeelsdossier Op basis van dit artikel heeft de betrokkene het recht “zich vrijelijk en met redelijke tussenpozen tot de verantwoordelijke te wenden met het verzoek hem mede te delen of hem betreffende persoonsgegevens worden verwerkt.” De verantwoordelijke dient vervolgens binnen vier weken schriftelijk aan de betrokkene mee te delen of persoonsgegevens worden verwerkt.

Bronnen:
http://dirkzwagerarbeidsrecht.nl/2012/07/0...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100