Is het verboden om je niet-electrische auto te parkeren op een speciale parkeerplaats die daarvoor is bestemd?

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja, in het geval bord E080 erbij geplaatst is. Toegevoegd na 16 minuten: "Parkeerbord Elektrische auto: rechten en plichten De opmars van elektrische auto's is niet meer te stuiten. Mede dankzij de fiscale voordelen verschijnen deze milieuvriendelijke vervoermiddelen steeds vaker in het straatbeeld. Sinds kort heeft het RVV een speciaal verkeersbord voor het parkeren van elektrische auto's opgesteld. Maar wat zijn nu juist de rechten en plichten voor een dergelijke parkeerplaats? In dit artikel leggen wij het zo goed mogelijk uit. Een parkeerplaats voor elektrische voertuigen wordt vanaf heden aangeduid met verkeersbord E08o. Dit officieuze verkeersbord maakt een einde aan de wildgroei van parkeerborden voor elektrische auto's. Dit verkeersbord is uitgevoerd in dezelfde stijl als de overige parkeerborden De rechten en plichten Parkeerplaatsen die zijn voorzien van bovenvermeld verkeersbord, zijn alleen bestemd voor bezitters van een elektrisch voertuig dat is voorzien van een stekker. Het maakt hierbij niet uit of het voertuig wordt opgeladen. Een parkeerplaats die is gereserveerd voor bezitters van een elektrische auto, zorgt ervoor dat mensen met een elektrische auto hun voertuig altijd kunnen opladen tijdens hun verblijf ter plaatse. Toch ziet men nog geregeld gewone auto's op dergelijke parkeerplekken geparkeerd staan. Dit zorgt voor ergernis van bestuurders van een elektrische auto, en is tevens verboden. Omdat het verkeersbord E08o rechtsgeldig is, worden bezitters van een niet-elektrische auto onherroepelijk op de bon geslingerd." Toegevoegd na 1 uur: E08o dus, o'tje achteraan. Toegevoegd na 1 uur: Reglement verkeersregels en verkeerstekens (RVV) 1990 Artikel 24 1. De bestuurder mag zijn voertuig niet parkeren: (...)  d. op een parkeergelegenheid:  1°. voor zover zijn voertuig niet behoort tot de op het bord of op het onderbord aangegeven voertuigcategorie of groep voertuigen;  2°. op een andere wijze of met een ander doel dan op het bord of op het onderbord is aangegeven;  3°. op dagen of uren waarop dit blijkens het onderbord is verboden; (...)

Bronnen:
http://www.schrikhekken.nl/wp-content/uplo...
https://www.verkeersborden.com/blog-en-nie...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100