'Binnen hoeveel dagen moet je een bewijs van inbeslagname ontvangen als adres bekend is bij politie?'

Weet jij het antwoord?

/2500

Zie hieronder artikel 94, lid 3 uit het Wetboek van Strafvordering. Het afgeven van een bewijs van ontvangst aan degene bij wie een voorwerp in beslag is genomen, moet "zoveel mogelijk" gebeuren. Het lijkt me een bepaling die zo rekbaar is als elastiek. De Nationale Ombudsman was in een specifiek geval echter van mening dat bij inbeslagname onmiddellijk een ontvangstbewijs moet worden afgegeven. Zie het bronbestand. "Artikel 94 1. Vatbaar voor inbeslagneming zijn alle voorwerpen die kunnen dienen om de waarheid aan de dag te brengen of om wederrechtelijk verkregen voordeel, als bedoeld in artikel 36e van het Wetboek van Strafrecht , aan te tonen. 2. Voorts zijn vatbaar voor inbeslagneming alle voorwerpen welker verbeurdverklaring of onttrekking aan het verkeer kan worden bevolen. 3. Van de inbeslagneming van een voorwerp wordt, ook in geval de bevoegdheid tot inbeslagneming toekomt aan de rechter-commissaris of de officier van justitie, door de opsporingsambtenaar een kennisgeving van inbeslagneming opgemaakt. Zoveel mogelijk wordt aan degene bij wie een voorwerp is inbeslaggenomen, een bewijs van ontvangst afgegeven. De opsporingsambtenaar stelt de kennisgeving zo spoedig mogelijk in handen van de hulpofficier van justitie teneinde te doen beoordelen of het beslag moet worden gehandhaafd."

Bronnen:
https://www.nationaleombudsman.nl/rapporte...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100