In de folder van de Blokker staat een aanbieding voor fietsverlichting, velig staat erbij, maar deze is verboden?

Ik hoorde van iemand dat dit soort extra verlichting helemaal niet mag. En dat je daar dus een boete voor kan krijgen.

Helaas kan ik dit niet in het wetboek terug vinden. Weet iemand of dit klopt?

Toegevoegd na 4 minuten:
http://www.reclamefolderonline.nl/blokker-folder-week-41-2015-p39/

Toegevoegd na 16 minuten:
Even ter extra informatie: Het gaat niet om het vervangen van alle wettelijke gestelde reflectoren en lampen.

Het gaat om deze lampjes extra erbij.

Toegevoegd na 1 dag:
Het gaat om die knalgroene lampjes waarmee de hele fiets verlicht is.

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee, het klopt niet dat de losse lampjes verboden zijn. Rijksoverheid : Regels voor losse lampjes op een fiets De regels voor losse lampjes: wit of geel licht voor; rood licht achter; de losse lampjes mogen alleen op het bovenlichaam. Dus niet op uw hoofd, armen of benen; u mag losse lampjes bevestigen aan uw kleding of op uw tas; losse lampjes moeten goed zichtbaar zijn. Er mag dus niets voor of overheen hangen; losse lampjes moeten recht vooruit en recht achteruit schijnen, ze mogen niet knipperen en niet te veel bewegen.

Bronnen:
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/f...

De verlichting valt erg op dus daar kan een politieagent geen bezwaar tegen maken. Maar strikt genomen mag dit niet. De velgen of de wielen moeten geel of wit reflecteren aan de zijkant. Dat doen deze lampjes niet. Toegevoegd na 11 minuten: Uit de Regeling tot uitvoering de hoofdstukken III en VI van de Wegenverkeerswet 1994 (Regeling voertuigen): 5.9.51 1. Fietsen op twee wielen moeten zijn voorzien van: Onderdelen a tot en met c: visuele controle. a. één rode retroreflector aan de achterzijde van het voertuig; b. witte of gele retroreflectoren aan de wielen, en c. vier ambergele of gele retroreflectoren aan de trappers. 2. Fietsen op meer dan twee wielen moeten zijn voorzien van: (...) 5.9.54 1. De rode retroreflector moet zijn aangebracht: a. bij fietsen met één achterwiel tussen de bagagedrager en het spatbord, dan wel bij afwezigheid van een bagagedrager op het spatbord op een hoogte van niet minder dan 0,35 m en niet meer dan 0,90 m boven het wegdek, dan wel onder het zadel; (...) 3. De witte of gele retroreflectoren aan de wielen moeten de omtrek van het wiel volgen en op of zo dicht mogelijk bij de velg zijn aangebracht, zodanig dat zij aan beide zijkanten van het voertuig zichtbaar zijn. Artikel 5.9.551. De in de artikelen 5.9.51 en 5.9.52 bedoelde retroreflectoren mogen voorzover het het lichtdoorlatend gedeelte betreft, ten hoogste 25% zijn afgeschermd. 2. De in de artikelen 5.9.51 en 5.9.52 bedoelde retroreflectoren mogen geen gebreken vertonen die de retroreflectie beïnvloeden. 3. De rode retroreflectoren en de witte of gele retroreflectoren aan de wielen moeten zijn voorzien van een goedkeuringsmerk. Hierbij is het bepaalde in bijlage VIII, artikelen 125 en 126, van toepassing. Artikel 5.9.557 1. Fietsen mogen zijn voorzien van: a. een naar voren gerichte witte retroreflector indien deze niet reeds ingevolge artikel 5.9.51 verplicht is, en b. ambergele retroreflectoren aan de zijkanten van het voertuig. (...) 3. Fietsen en zijspanwagens mogen zijn voorzien van extra witte retroreflecterende voorzieningen aan de voorzijde, extra rode aan de achterzijde en extra ambergele aan de zijkanten van het voertuig. 5.9.65 Fietsen mogen niet zijn voorzien van meer retroreflecterende voorzieningen dan in de artikelen 5.9.51, 5.9.52, 5.9.57 en 5.9.57a is voorgeschreven of toegestaan.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100