Hoe oud moet een graf zijn om het te mogen openen?

En dan bedoel ik zonder grafschenner te zijn maar de titel wetenschapper te krijgen.

Ik kan met een spade gaan scheppen op het kerkhof, maar dat mag niet. Maar de graven in oud Egypte openen mag een wetenschapper wel.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Als er geen rechterlijk bevel is moet een graf minimaal 10 jaar nadat er voor het laatst iemand in het graf is begraven, met rust worden gelaten (grafrust). Daarna is er nog steeds toestemming van de beheerder van het kerkhof of, bij een particulier graf, de eigenaar van het graf nodig voordat het geopend mag worden. Zie artikel 31 van de Wet op de lijkbezorging. Toegevoegd na 46 seconden: Hoe de wet in Egypte of elders over de grens is weet ik niet.

Bronnen:
http://www.wetten.nl/BWBR0005009/geldighei...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100