Mag een beveiliger iemand na een aanhouding transporteren naar het politiebureau?

Zoals de vraag luidt: Mag een beveiliger iemand per voertuig of te voet transporteren naar het bureau? En mag een beveiligingsbedrijf iemand op de openbare weg langs de kant zetten bij het begaan van een verkeersovertreding? En hierna de politie bellen. (Artikel 53 wetboek van strafvordering)

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Een beveiliginger moet, net als elke burger, na aanhouding iemand zo spoedig mogelijk overdragen aan een opsporingsambtenaar. Dat kan dus ook het overbrengen bevatten, dat is namelijk niet specifiek verboden. Echter als de verdachte niet mee wilt, of halverwege besluit er uit te willen heeft de beveiliger maar weinig middelen om iemand te dwingen. Ook als degene zich besluit te verzetten werkt dat niet, en de meeste politiebureau's zijn ook gewoon gesloten buiten kantoortijden. Aanhouden kan niet voor de lichtere verkeersfeiten zoals onder gebracht in de Wet Administratie Handhaving Verkeersovertredingen (Wet Mulder), dus bijv pas vanaf 30 km/u te hard, door rood rijden, etc. Wel kan voor bijvoorbeeld openbare dronkenschap aangehouden worden.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100