Is het strafbaar wanneer iemand van 18 jaar naaktfoto's stuurt die gemaakt zijn toen deze persoon 17 jaar was, en jij deze foto's vervolgens opslaat?

De vraag is of dit strafbaar is voor de persoon die de foto's opslaat (overigens met toestemming van de ander, maar wat als die ander die toestemming intrekt...).

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee, foto's (ook naaktfoto's) die je van iemand zelf hebt gekregen, en deze opslaan is niet strafbaar. Deze foto's ongevraagd openbaar maken is wél strafbaar.

In het Nederlandse Wetboek van Strafrecht luidt artikel 240b: Met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van de vijfde categorie wordt gestraft degene die een afbeelding - of een gegevensdrager, bevattende een afbeelding - van een seksuele gedraging, waarbij iemand die kennelijk de leeftijd van achttien jaar nog niet heeft bereikt, is betrokken of schijnbaar is betrokken, verspreidt, aanbiedt, openlijk tentoonstelt, vervaardigt, invoert, doorvoert, uitvoert, verwerft, IN BEZIT HEEFT of zich door middel van een geautomatiseerd werk of met gebruikmaking van een communicatiedienst de toegang daartoe verschaft. Met gevangenisstraf van ten hoogste acht jaren of geldboete van de vijfde categorie wordt gestraft degene die van het plegen van een van de misdrijven, omschreven in het eerste lid, een beroep of een gewoonte maakt. Het bezit is wel degelijk strafbaar. Gewoon verwijderen, je hebt er niks aan en wilt het al helemaal niet op je telefoon hebben. Toegevoegd na 1 minuut: Het is in Nederland strafbaar om kinderporno: te bekijken te bezitten aan te bieden te verspreiden te maken Ook Nederlanders die zich in het buitenland schuldig maken aan activiteiten rond kinderporno kunnen daarvoor in Nederland worden berecht.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100