Is het mogelijk tijdens je huwelijk over te gaan naar huwelijkse voorwaarden, als je partner niet mee wil werken?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Door uw aanvullende informatie wordt het antwoord geheel anders. U kunt zelf bepalen of onderstaande artikelen op uw situatie betrekking hebben. Artikel 109 Een echtgenoot kan opheffing van de gemeenschap verzoeken, wanneer de andere echtgenoot op lichtvaardige wijze schulden maakt, de goederen der gemeenschap verspilt, handelingen verricht, die kennelijk indruisen tegen het bestuur van de andere echtgenoot over goederen der gemeenschap, of weigert de nodige inlichtingen te geven omtrent de stand van de goederen der gemeenschap en van de daarop verhaalbare schulden en het over die goederen gevoerde bestuur. Artikel 110 De echtgenoot die de opheffing van de gemeenschap verzoekt, kan tot behoud van zijn recht de maatregelen nemen, die in het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering nader zijn aangegeven.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0001827/geld...
http://wetten.overheid.nl/BWBR0002656/Boek...

nee als je partner niet mee wil werken is dat niet mogelijk een contract kun je nooit eenzijdig veranderen, Daar is de overeenkomst van alle partijen voor nodig

Nou, ik kan nu veilig antwoord geven, van de Notaris: Geachte mevrouw, Huwelijkse voorwaarden kunnen tijdens huwelijk opgesteld worden. Het opstellen van de huwelijkse voorwaarden kan echter alleen plaatsvinden door beide echtgenoten gezamenlijk! Een echtgenoot kan op grond van de wet opheffing van de gemeenschap van goederen verzoeken, onder meer wanneer de andere echtgenoot op lichtvaardige wijze schulden maakt en/of goederen van de gemeenschap verspilt. Dit verzoek moet gedaan worden aan de rechtbank. Indien de gemeenschap ontbonden wordt (bijvoorbeeld door echtscheiding) en er veel schulden zijn, kan een echtgenoot eventueel afstand doen van de gemeenschap. De echtgenoot die afstand doet, kan uit de gemeenschap niets anders terugvorderen dan zijn bed, met bijbehorend beddegoed en kleren die hij voor persoonlijk gebruik nodig heeft. Hij kan papieren en gedenkstukken, tot zijn familie behorende, tegen de geschatte prijs overnemen. Door afstand wordt hij ontheven van de aansprakelijkheid en draagplicht voor schulden van de gemeenschap, waarvoor hij voor de ontbinding van de gemeenschap niet aansprakelijk was. Met vriendelijke groet, Willem-Jan Schakel kandidaat-notaris VBC Notarissen

Bronnen:
www.vbcnotarissen.nl

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100