mag mijn vader een woning die hij in vruchtgebruik heeft, zonder mijn toestemming verhuren?

Toegevoegd na 23 seconden:
ik woon in België

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Zou je in Nederland wonen, dan zou dat kunnen. In Belgie kan het anders geregeld zijn. Dat heeft te maken met belastingen: wie betaalt belasting over het bezit? En het heeft te maken met de akte die bij overdracht van vruchtgebruik is opgesteld, waarschijnlijk door de notaris. Daarin kunnen beperkende voorwaarden zijn opgenomen. Als dat het geval is, dan mag het niet. Toegevoegd na 2 minuten: Hier een voorbeeld hoe het in Nederland notarieel geregeld kan zijn http://notaristarieven.nl/?onderdeel=informatie&sub1=prive&sub2=estate&sub3=de-vruchtgebruikvariant En dit staat in de Belgische wet: De officiële definitie van het begrip vruchtgebruik vinden we in artikel 578 van ons burgerlijk wetboek: "het is het recht om van een zaak, waarvan een ander de eigendom heeft, tijdelijk het genot te hebben, zoals de eigenaar zelf, maar met de verplichting om de zaak zelf in stand te houden." Gebruik, genot, inkomsten en beheer De vruchtgebruiker mag de vruchten opstrijken zoals intresten, dividenden, enzovoort. Hij heeft ook een beheersrecht over de goederen waarop het vruchtgebruik slaat. Zo kan de vruchtgebruiker van een huis dit verhuren en de huuropbrengsten innen (maar dit maximaal voor 9 jaar).

Bronnen:
http://plusmagazine.knack.be/nl/011-2592-B...

Je vader mag alles doen met het huis daar heb jij niets over te zeggen. In deze variant wordt slechts de 'blote eigendom' van de woning overgedragen, terwijl de ouder(s) zich het levenslang recht van bewoning ofwel vruchtgebruik voorbehouden. Het verschil tussen het recht van bewoning en het vruchtgebruik is hierin gelegen, dat het bewoningsrecht niet kan worden vervreemd of bezwaard. Het vruchtgebruik is een min of meer 'exploitabel' recht. De vruchtgebruiker hoeft er niet per se te wonen. Deze kan het huis ook verhuren en de huuropbrengst ontvangen. Als de vruchtgebruiker het huis verlaat en dit vervolgens wordt verkocht heeft deze het vruchtgebruik van de verkoopopbrengst.

Bronnen:
http://notaristarieven.nl/?onderdeel=infor...
http://plusmagazine.knack.be/nl/011-2592-B...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100