Is het parkeren op een woonerf ergens in een wetboek opgenomen?

Vraag vanuit nieuwsgierigheid door de vele mensen hier die zich niet aan de regel houden. Staat de regel van alleen in de parkeervakken op een woonerf mogen parkeren ergens in een wetboek geschreven? Welk wetboek en welk artikel?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Het staat in het reglement verkeersregels en verkeerstekens in hoofdstuk 2 paragraaf 17 artikel 46: http://wetten.overheid.nl/BWBR0004825/HoofdstukII/17/Artikel46/geldigheidsdatum_13-05-2013

Uitsluitend in de parkeervakken mag geparkeerd worden, daar buiten niet. Dat staat in het Reglement verkeersregels en verkeerstekens uit 1990.

Bronnen:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Erf_(verkeers...

Kijk ook even bij de gemeente veel gemeenten hebben nog aanvullende regeltjes om het parkeren in woonwijken voor iedereen toegankelijk te maken en om de wijken leefbaar te houden denk hierbij bijvoorbeeld aan aangewezen plaatsen voor bedrijfsbussen ,aanhangwagens en campers of caravans ,de laatste drie mogen overigens maar een bepaalde tijd geparkeerd staan op de parkeervakken in een woonwijk

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100