gemeente vraagt bij adreswijziging welke bewoners er in het huis achterblijven en wil de naam en geboorte datum weten mag dit?

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja ze moeten toch weten wie er blijven of waar ze heengaan voor de gemeentelijke basis administratie

Neen. De wet op de privacy verbied u om gegevens van derde te verstrekken zonder toestemming van de derde of hun wettelijke vertegenwoordiging.

Dat mag. Gewoonlijk is het niet toegestaan om persoonsgegevens van een derde te verstrekken als die verwerkt gaan worden in een geautomatiseerd systeem (Wet Bescherming Persoonsgegevens artikel 2). Dat betekent dus dat je dit soort gegevens wel aan vrienden of familie mag geven, maar zodra het geautomatiseerd verwerkt gaat worden dan mag dat niet meer. Maar voor de gemeentelijke basisadministratie (GBA) geldt dat deze wet niet van toepassing is (Wbp artikel 2 lid 2 onder c). Dat betekent dus dat je de wet niet overtreedt mocht je deze op het verhuisformulier invullen. (Of dat ook verplicht is, is een andere vraag).

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0011468/geld...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100