Na hoeveel jaar kun je iemand aanklagen die opzettelijk blijvend letsel heeft veroorzaakt?

7 jaar terug heeft iemand opzettelijk mij een blijvend letsel aangedaan namelijk mijn meniscus kapot geschopt waardoor 2 operaties en mijn leven lang pijn is gekomen. Nu vroeg ik me af na hoeveel jaar verloopt het dat je daar die persoon voor kan aanklagen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Onder (groot) voorbehoud zou ik zeggen: na 12 jaar is het verjaart. Ik ga hierbij uit van een zware mishandeling want: Er wordt onderscheid gemaakt tussen 'gewone' mishandeling en zware mishandeling. Als iemands handeling erop gericht was om iemand een zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, is er sprake van zware mishandeling. Anders is het 'gewone' mishandeling. Zwaar lichamelijk letsel is bijvoorbeeld een gebroken neus (de Hoge Raad heeft zich hier over uitgelaten: Alleen indien blijvend ontsierend, in de regel geen zwaar lichamelijk letsel. Hangt af van het genezingsproces) of een blijvend letsel. Volgens artikel 300 lid 2 wetboek van Strafrecht wordt: Indien het feit zwaar lichamelijk letsel ten gevolge heeft, wordt de schuldige gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van de vierde categorie. Volgens artikel 70 van het strafrecht bedraagt: De verjaringstermijn voor een : Tijdelijke gevangenisstraf van meer dan drie jaar => 12 jaar Ik ga er dan even niet van uit dat het met voorbedachte rade is want dan is de minimale gevangenisstraf maximaal 4 jaar en zou daardoor de verjaringstermijn ook 12 jaar zijn in geval van 'gewone mishandeling' (zonder ernstig letsel). Gezien het feit dat je over opzettelijk spreekt zou dat een aanwijzing kunnen zijn voor 'met voorbedachte rade' maar dat hoeft nog niet zo te zijn. In het bovenstaande ben ik wel uitgegaan van de situatie geldend voor nederland. Ik weet overigens niet zeker of in het geval er geen 'met voorbedachte rade' sprake is én er alleen sprake is van gewone mishandeling voor jou de verjaringstermijn ook 12 jaar is omdat pas vanaf 1 februari 2006 het maximum straf werd verhoogd van 3 naar 4 jaar. En jouw geval is vermoedelijk gebeurt voor februari 2006. Maar op zich moet dat geen probleem zijn omdat er zoals je dat verteld er eerder sprake lijkt van zware mishandeling (al is dat natuurlijk niet helemaal zeker). Voor jouw zijn bovenstaande gegevens wel belangrijk want als het geen zware mishandeling is en/of geen met voorbedachte rade jouw verjaringtermijn erop lijkt te zitten. Laat je dus bijstaan door een echte strafrecht jurist. Bij het Juridisch loket kun je daarnaar informeren. Of natuurlijk een andere advocaat. Toegevoegd na 5 uur: Voor de burgerrechtelijke schadeloosstelling en de verjaring zie reactie nr. 3

Bronnen:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Mishandeling
http://nl.wikipedia.org/wiki/Verjaring
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/st...
http://www.wetboek-online.nl/wet/Wetboek%2...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100