Welk wetsartikel zegt, dat je een (parkeer)overtreding moet melden (bij de politie)?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Geen, al kun je het wel doen. Alleen bij een aantal ernstige misdrijven moet je aangifte doen. Zie Wetboek van Stafvordering. Een misdrijf is wat anders dan een overtreding. Het doen van een valse aangifte is overigens strafbaar. "Tweede Boek. Strafvordering in eersten aanleg Titel I. Het opsporingsonderzoek Vierde afdeeling. Aangiften en klachten Artikel 160 1. Ieder die kennis draagt van een der misdrijven omschreven in de artikelen 92-110 van het Wetboek van Strafrecht, in Titel VII van het Tweede Boek van dat Wetboek, voor zoover daardoor levensgevaar is veroorzaakt, of in de artikelen 287 tot en met 294 en 296 van dat wetboek, van menschenroof of van verkrachting, is verplicht daarvan onverwijld aangifte te doen bij een opsporingsambtenaar. 2. De bepaling van het eerste lid is niet van toepassing op hem die door de aangifte gevaar zou doen ontstaan voor eene vervolging van zichzelven of van iemand bij wiens vervolging hij zich van het afleggen van getuigenis zou kunnen verschoonen. 3. Evenzoo is ieder die kennis draagt dat iemand gevangen gehouden wordt op eene plaats die niet wettig daarvoor bestemd is, verplicht daarvan onverwijld aangifte te doen bij een opsporingsambtenaar. " .

Verkeerd parkeren is een overtreding. Je bent niet verplicht om een overtreding te melden. Een misdrijf daarintegen wel, maar dat is fout parkeren niet.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100