Mag de politie je wettelijk het (auto)rijbewijs afnemen als ze je dronken op een fiets aanhouden? zie de link voor extra details...

De vraag is al eerder gesteld en volgens de beantwoorders mocht het NIET, maar ik vond dit artikel:
http://www.telegraaf.nl/binnenland/11264705/__Rijbewijs_fietser_ingenomen__.html

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

De politie kan uw rijbewijs niet invorderen als u dronken op de fiets wordt aangehouden. U kunt wel een rijverbod krijgen.

Bronnen:
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/ri...

Ja. In de wet wordt gesproken over bestuurders die onder invloed aan het verkeer deelnemen, de wet maakt geen onderscheid over de categorie die er bestuurd wordt.

Nee, voor rijden onder invloed op de fiets kan geen rij rijbewijs worden ingevoerd. Voor het besturen van een fiets is namelijk geen rijbewijs nodig. Het artikel van de link heeft betrekking tot een artikel 5 verhaal, nl. het veroorzaken van gevaar of hinder op de openbare weg. Het rijbewijs kan bij art 5 altijd ingevorderd worden. Toegevoegd na 1 minuut: Ingevorderd bedoel ik natuurlijk

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100