Wanneer mag je vuurwerk afsteken?

En ik ben vooral benieuwd naar een verwijzing naar de wet/juridische bron waar dit in staat

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Afsteken van vuurwerk Vuurwerk afsteken mag alleen tijdens de jaarwisseling van 31 december 10.00 uur 's ochtends tot 1 januari 02.00 uur 's ochtends. Afsteken of voorhanden hebben buiten deze tijden kan worden bestraft met een geldboete. Het afsteken van vuurwerk bij bijzondere gebeurtenissen (uitgezonderd de jaarwisseling) is verboden. Van dit verbod kan ontheffing worden aangevraagd bij de gemeente. Wanneer de ontheffing wordt verleend, moet het vuurwerk worden afgestoken door een erkend bedrijf. Toegevoegd na 3 minuten: Wetten.nl geeft het volgende: Vuurwerkbesluit > Hoofdstuk 2; consumenten vuurwerk> paragraaf 3; verkoop en het tot ontbranding brengen van consumentenvuurwerk > artikel 2.3.6: Artikel 2.3.6 Het is verboden consumentenvuurwerk, anders dan bedrijfsmatig, tot ontbranding te brengen op een ander tijdstip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur van het daarop volgende jaar.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0013360/Hoof...
http://www.politie.nl/Vraagbaak/watzijnder...

vanaf 31 december om 10:00 Toegevoegd na 1 uur: tot 1 januari 02:00

vanaf 31 december 10.00 tot 1januari 02.00uur

Bronnen:
politie site

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100