Mag een mantelzorger ( geen familie ) in het testament genoemd worden?

Een buurman van mijn broer noemt zich zelf de mantelzorger van hem. Volgens hem is het testament veranderd en ben ik als zus er uit geschreven.

Weet jij het antwoord?

/2500

Een mantelzorger kan in een testament worden opgenomen. Een "beroepsverzorger" niet (zie Burgerlijk Wetboek 4, artikel 59 lid 1) tenzij de uitzondering van lid 2 van toepassing is. "Artikel 59     1 De beroepsbeoefenaren op het gebied van de individuele gezondheidszorg, die iemand gedurende de ziekte waaraan hij is overleden, bijstand hebben verleend, alsmede de geestelijk verzorgers die hem gedurende die ziekte hebben bijgestaan, kunnen geen voordeel trekken uit de uiterste wilsbeschikkingen die zodanig persoon gedurende de behandeling of de bijstand te hunnen behoeve heeft gemaakt.     2 Ook kan degene die een voor de verzorging of verpleging van bejaarden of geestelijk gestoorden bestemde instelling exploiteert of die daarvan de leiding heeft of daarin werkzaam is, geen voordeel trekken uit de uiterste wilsbeschikkingen, welke zodanig persoon gedurende een verblijf in die instelling te zijnen behoeve heeft gemaakt. Artikel 60 Van het in de twee voorgaande artikelen bepaalde zijn uitgezonderd:     a. de beschikkingen tot vergelding van bewezen diensten, bij wijze van legaat gemaakt, met inachtneming echter zowel van de gegoedheid van de maker, als van de diensten die aan deze zijn bewezen;     b. de beschikkingen ten voordele van iemand die bloed- of aanverwant tot de vierde graad of de echtgenoot van de erflater is." Toegevoegd na 2 minuten: Beter gezegd: de "beroepsverzorgers" kunnen wel in het testament genoemd worden maar dan krijgen ze nog steeds niets, tenzij de uitzondering van toepassing is.