Nee, dit mag niet!
In de wet staat dat je als leerling geen cijfer boven de 10 kan krijgen, en ook niet onder de 1. Ook al lever je niks in, de leraar is je verplicht die 1 te geven.
Er zijn echter uitzonderingen waarbij het punt hoger is. Voorbeeld: Iemand haalt een 10, maar de rest haalt een 4. De leraren bespreken het proefwerk en besluiten iedereen een punt extra te geven. Zo had de jongen een 11 voor een proefwerk (dit is echt gebeurd).
Maar het niet in leveren is dus GEEN uitzondering.
(zie bron artikel 7)
Toegevoegd na 14 minuten:
Wat je nu moet doen is je leraar wijzen op deze wet. Als hij je niet gelooft, of hij weigert de 0 naar een 1 te veranderen, kan je het beste naar de directeur gaan.
Als zelfs de directeur hier niks aan doet, kan je nog verder gaan, dat ligt eraan hoe ver je wilt gaan voor 1 punt extra.
Toegevoegd na 9 uur:
Bron weggehaald.