Mag je in Nederland je kind een naam geven die je zélf bedacht hebt?

Toegevoegd na 5 dagen:
Iedereen bedankt!

Weet jij het antwoord?

/2500

dat doet toch bijna iedereen ? tuurlijk mag dat.

Ja dat kan indien de ambtenaar de naam goedkeurt, dus dat kan je van te voren navragen.

Ja, dat mag, maar er zijn wel enkele restricties. Zo mag een naam niet ongepast zijn. Zie verder; http://www.meertens.knaw.nl/voornamen/naamwet.html Toegevoegd na 9 minuten: Hier nog een goed (en extreem) voorbeeld van wat je ongepast zou kunnen noemen: http://headlines.nos.nl/forum.php/list_messages/21199

Ja dat mag. Het is aan de ambtenaar van de burgerlijke stand of hij/zij het goedkeurt. In de jaren '70 had een hippiestel hun dochter Marie-Juana genoemd. Dat mocht dus niet ;)

een naam geven aan een kind die jij bedacht hebt mag.. alleen het mogen geen namen zijn die beledigend zijn of waar een kind later door in moeilijkheden komt hier is een stelletje geweest die hun kind Bin Laden wilden noemen nou dat mocht dus niet ze hebben een rechtzaak ervan gemaakt en het werd afgewezen ze mochten het kind deze naam niet geven terwijl er meerdere kinderen zo heten miss maar na zijn daden is de naam verboden zo zullen er meer namen zijn die niet mogen worden gegeven

ja dat mag zolang het geen rare namen zijn ,zoals bijv, hondje of poesje, maar mag wel.

Ja, dat mag. De ambtenaar van de burgerlijke stand weigert (dus niet mag weigeren) voornamen op te nemen die ongepast zijn of overeenstemmen met bestaande geslachtsnamen, artikel 1:4, lid 2 Burgerlijk Wetboek. Wat ongepast is, veranderd steeds. Het hierboven gegeven voorbeeld van Marie Huana zou tegenwoordig geen enkel probleem opleveren. Zelfs letters als voornaam worden al geaccepteerd. Je kind Klootzak noemen wordt nog wel geweigerd. Wat ook nog steeds niet mag is je kind Jansen noemen. Dit is om te voorkomen dat mensen dubbele achternamen zelf gaan maken door steeds dezelfde laatste voornaam op te geven. Toegevoegd na 1 minuut: ehm, verandert ipv veranderd

Ja dat mag maar geef het kind geen hele rare naam waardoor hij/zij later gepest mee kan worden..

ik zou ze niet zo noemen als in dit filmpje

Bronnen:
http://www.youtube.com/watch?v=Qy-S5DzmFy8

Ja dat mag maar met mag niet : Een meisjesnaam is als je een jongen hebt. en visa versa Het een scheldnaam is of andere vernederende naam is. Het moet een duidelijke naam zijn Ik noem een aantal voorwaarden in de Belgische wet op ik ga er van uit dat het niet zo zeer veel verschilt met nederland aangezien de europese wetten.

Alle namen zouden moeten kunnen met twee uitzonderingen... Zier hieronder.... http://www.naamkunde.net/?page_id=152 Hopelijk heb je hiermee een antwoord.

Bronnen:
http://www.naamkunde.net/?page_id=152

Ja dat mag zeker.zolang het maar geen belachelijke naam is waardoor het kind gepest kan worden.Er zijn hiervoor regels vastgesteld bij de wet.

Iedereen zegt ja dat mag. Dus mooi niet. Je mag geen belachelijke of beledigende namen geven.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100