Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Maatschappij. Specifieke vragen over politiek en overheid, samenleving, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Houdt een afgetreden minister altijd recht op wachtgeld?

Naar aanleiding van het aftreden van minister Zijlstra: ik lees op internet dat een minister bij aftreden recht heeft op wachtgeld, ongeacht de reden van aftreden.

https://www.parlement.com/id/vizom7wk0qyr/wachtgeld

In het bedrijfsleven heb je geen recht op uitkering als je verwijtbaar werkloos wordt. In het geval van Zijlstra zie ik toch zeker wel redenen dat zijn aftreden (en daarmee zijn werkloosheid) aan hemzelf te wijten is. Betekent dit nu feitelijk dat je in de politiek maar wat aan kunt rotzooien en toch wachtgeld krijgt als je eruit getrapt wordt?

Toegevoegd na 2 minuten:
Met 'altijd' bedoel ik dus niet tot in lengten van dagen, maar onder alle omstandigheden

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden

Kunnen naasten nog steeds orgaandonatie voorkomen als ik "JA" heb ingevuld?

Kunnen naasten/familie nog steeds orgaandonatie voorkomen als ik "JA" heb ingevuld op het donorregister?

Met de nieuwe of oude wetgeving?

Toegevoegd na 23 minuten:
En andersom, dus als er "nee" ingevuld is? Kan de familie dan alsnog "ja" beslissen?

Toegevoegd na 49 minuten:
En hoe zit het met dit bericht?
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/orgaandonatie-en-weefseldonatie/vraag-en-antwoord/hoe-kan-een-nabestaande-de-registratie-in-het-donorregister-aanvechten
Of is dat wederom een geval waar de site van de Rijksoverheid te vroeg heeft gesproken?

LeonardN
8 jaar geleden
in: Wetgeving

Mag iemand mij bij een hoorzitting vertegenwoordigen?

Ik heb een hoorzitting bij een overkoepelend orgaan van Chr. voortgezet onderwijs ivm ongewenste intimiteiten van een leraar. In de stukken die ik voor de hoorzitting heb ontvangen zitten mijn emails die ik heb gestuurd naar de tegenpartij gedurende het conflict zonder dat ik daar toestemming voor heb gegeven, overigens staat erin dat dit wel toestemming heb gegeven. En er staat informatie in die nieuw voor mij is, en ook dingen die niet waar zijn. Ik ben bang dat ik te emotioneel ben en het niet goed gaat waardoor de Hoorzitting in mijn nadeel verloopt . Geld voor een advocaat heb ik niet en het Juridisch loket zegt niet te kunnen helpen omdat dit soort hulp niet vergoed wordt en het inloopspreekuur van een half uur onvoldoende is om dossier door te nemen. Is er een instantie die zou kunnen helpen. De zitting is volgende week donderdag.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing