Hoe je een eigen huis of tent moet bouwen. Dat waren dan ook meteen de laatsten, want sindsdien hebben we geen holbewoners meer.
Onzin natuurlijk ; mensen hebben duizenden jaren in grotten gewoond, en in die tijd enorm veel uitvindingen gedaan die de mens op een steeds hoger peil brachten. Sommige dingen zijn op meerdere plaatsen op de wereld ontdekt, soms eeuwen uit elkaar. Denk aan het wiel, de naald, het vuur, leerbewerking, gereedschap maken van vuursteen, gereedschap gebruiken, affijn, zo'n beetje alles wat je heden ten dage nog kunt terugzien bij 'primitieve' volkeren die nog in het stenen tijdperk leven.
De mens is een opportunist en maakt gebruik van de kansen die hij ziet en die hem geboden worden. Dat betekent dat mensen in een omgeving met grotten zich in grotten zullen hebben gehuisvest als dat de beste optie was, en zelf onderkomens hebben gebouwd waar geen natuurlijke beschutting was. Holbewoners zijn dan ook niet aan een vast tijdperk gebonden, al zien we ze heden ten dage eigenlijk niet meer, omdat we comfortabeler behuizing kunnen fabriceren. Gedeeltelijk in rotsen uitgehouwen huizen zien we echter nog steeds hier en daar. (Zie link).
- Bronnen:
-
http://nl.wikipedia.org/wiki/Petra_%28hist...