Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie hardware. Vragen over computers en internet in het algemeen vind je in de hoofdcategorie Computers & Internet. Specifieke vragen over besturingssystemen, internet, programmeren, sociale media, software, virussen, phishing en malware vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Welke winkel verkoopt RGB Led strips?

Welke winkel die in het weekend open is verkoopt RGB LED strips.

Ik vind veel webshops die dit verkopen maar kan niet een fysieke winkel vinden. Ik heb afgelopen weekend een nieuwe PC gebouwd. Deze heeft een RGB Led aansluiting en wil de kast nu voorzien van wat LED Strips. Ik heb geen zin om er op te wachten, het is nu weekend en dan heb ik wat te doen ;)

Maar het probleem is dus dat ik geen idee heb in welke "echte" winkel dit wordt verkocht.

Ik woon in Delft, dus een winkel in Groningen helpt me niet echt verder. Maar omgeving Delft, Den Haag of Zoetermeer zou nice zijn.

Nog wat extra specifieke informatie: Het gaat om een standaard 12V 5050 LED strips.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Hardware

Kan een lees/schrijfkop van een harde schijf beschadigd raken door verkeerde voeding?

Per ongeluk een verkeerde voeding op mijn harde schijf gezet en startte daarna niet meer op. Na wat speurwerk een nieuwe PCB (printplaatje) erop gezet. De schijf spinde daarna weer op maar geen lees/schrijf geluid te horen (ratelen). Volgens de verkoper van de PCB moest je eerst de ROM chip verwisselen maar dat vereist solderen, waar ik geen versnad van heb.

Uiteindelijk de schijf maar naar een data recovery specialist gebracht en die zegt dat de lees/schrijfkop beschadigd is (duurdere offerte hierdoor). Ik twijfel eraan omdat de schijf verder geen rare geluiden maakt oid. Ze kunnen je van alles wijs maken omdat je technische knowhow niet hebt.

Kan de kop toch beschadigd zijn door een verkeerde voeding?

Toegevoegd na 1 minuut:
versnad=verstand

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Hardware
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing