Dat verdrinken is de angst dat je "het leven" niet zult overleven, dat een onbekende iets doet dat je niet overleeft. (En de jij die hier bedoeld wordt is de jij die jij kent, noem het maar ego) Dat is de betekenis van je nachtmerries. Die komen steeds terug, dat wil zeggen dat je niet verandert in het leven. Blijven de dromen hetzelfde dan blijft je leven hetzelfde. Of andersom beter gezegd, verandert je leven niet, veranderen je dromen niet.
Dromen hebben hun betekenis. En het is je dagelijkse overtuiging dat alles wat je overdag meemaakt -wettig en overtuigend- WAAR is. Als je zou beginnen te twijfelen aan de realiteit overdag, dan zou je dat ook ´s nachts gaan doen en dan nemen je nachtmerries af.
Je droomt niet voor niets, niets in het leven gebeurt ZONDER reden. Alles heeft zijn reden, maar zo lang je de structuren niet kent, blijft het een raadsel. Maar als je de wetten van de zwaartekracht kent, dan kun je gaan voorspellen dat iets altijd naar de aarde valt. Zo ook met dromen, als je de structuur van dromen gaat doorgronden, kun je zaken voorspellen in de aard van je dromen, omdat je de wetten kent die ermee gepaard gaan.
De angst voor het onbekende veroorzaakt je dromen.