hoe bereken ik het aantal gram shag kwa prijs?

Ik rook pall mall shag. Ik koop het meest XL, dat is 50 gram van 7 euro.
Je hebt ook Mega, dat is 65 gram van 8,90 euro. Het lijkt dat die 65 gram in verhouding met 50 gram goedkoper is, maar hoe bereken ik eigenlijk met welke pakje ik voordeliger ben?

Heb het wel geprobeerd maar kom eigenlijk niet wijzer uit, en zo erg goed in rekenen ben ik ook weer niet......

Weet jij het antwoord?

/2500

8.90/65=0,13 euro per gram 13 cent dus. 7/50=0,14 euro per gram en dat is 14 cent. Het voordeel is 1 cent per gram

Maak het aantal grammen vergelijkbaar: 50 : 10 is 5, eur 7.- : 10 is eur 0, 70. Dus 5 g XL kost eur 0, 70 65 gram : 13 is 5 Eur 8, 90 : 13 is eur 0, 68 Dus 5 g Mega kost eur 0, 68 en is dus goedkoper. Toegevoegd na 1 minuut: De manier van de andere vraagbeantwoorder is natuurlijk veel sneller :-) Toegevoegd na 3 minuten: Stoppen met roken is nog goedkoper. Reken maar eens uit wat je dan bespaart, ook op de lange termijn.

Dan reken je de prijs per gram uit 50 gram voor 7 euro = 14 cent per gram 65 gram voor 8.9 euro = afgerond 13,69 cent en dat is per 50 gram 6.85 het scheelt dus 15 cent per 50 gram en 0.31 cnt per gram

Het is het handigst als je de prijs deelt door het aantal gram. In jouw geval is dat 7euro/50gram = 14cent/gram (14cent per gram). Dan krijg je een getal dat aangeeft hoe duur het is. Is het getal hoger, dan is het duurder. Is het lager dan is het goedkoper.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100