Wat te doen bij bloedverlies bij pilgebruik en antibiotica?

Ik slik de Diane35, en zit nu voor een aantal weken aan een antibioticakuur. Maar ookal slik ik gewoon de pil, ik heb veel tussentijdse bloedingen. Dit komt waarschijnlijk omdat er door de antibiotica de hormonen van de pil niet goed worden opgenomen. Iemand ervaring en wat kan je hier tegen doen? Is heel vervelend, lijk net alsof ik altijd ongesteld ben.

Weet jij het antwoord?

/2500

Uit onderzoeken is gebleken dat antibioticagebruik geen invloed heeft op de bloedspiegels van het pilhormoon ethinylestradiol (muv de antibiotica rifampicine en rifabutine). Daarom lijkt het me onwaarschijnlijk dat de bloedingen door het antibioticum veroorzaakt worden. Of er een oorzaak is van het bloedverlies, kunt u het beste laten uitzoeken door uw huisarts.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100