Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Psyche. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat als je het niet eens bent met diagnose psycholoog?

Ik ben in naar de psycholoog gegaan voor hulp omdat ik angsten heb in het sociaal zijn. De psycholoog had mij toen door gestuurd naar een centrum voor een intake waar ik 4 uur lang testen moest maken en gesprekken heb gehouden op de afd. persoonlijkheidsstoornissen. Ze vroegen o.a. ook dingen over mijn eetpatroon. In het verleden heb ik een lange tijd opzettelijk overgegeven, nu is dit niet meer zo en heb ik dat ook duidelijk gemaakt dat ik me op dit gebied goed voel en alleen heel soms nog eetbuien heb. Ik moet wel nog overgeven maar niet opzettelijk, dit komt door mijn chronischeziekte maar al maanden niet opzettelijk.
Na de intake kreeg ik aan het einde van de 4 uur gelijk 2 diagnoses. Ze zeiden dat ik sociale fobie heb en dat ik boulimia heb. Ze zeiden wel dat De boulimia op het randje zit van de diagnose, maar ze wilden alleen met de boulimia een behandeling starten ik moest direct in een praat groep.
Op dat moment liet ik het allemaal bezinken maar toen ik thuis kwam dacht ik gelijk, nee dit ben ik niet. Ik heb helemaal geen boulimia. Ja ik heb het misschien gehad maar heb het ook op internet opgezocht en als ik verhalen lees dan zie ik mezelf er totaal niet in. Ik heb opgebeld en gezegd dat ik die behandeling niet wil. Later belden ze weer op dat ze het nog een keer besproken hadden en dat ze zich zorgen over mijn keuze maken en die zorgen naar de huisarts sturen.
Ik maak mij nu zorgen dat deze “diagnose” mij later gaat achtervolgen terwijl ik mij hier niet in voel.

Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
in: Psyche

Is het mogelijk om altijd al last te hebben van een te laag aantal geluksstofjes en je daardoor altijd depressief te voelen?

Ik wil het graag aanvullen en heb naar mijn idee alles al geprobeerd. Ook veel contact gehad met hulpverlening en alle adviezen die ik ben tegengekomen opgevolgd, wat geen resultaat heeft opgeleverd. Doe enorme moeite om bezig te blijven en te sporten. Zijn er mensen die nog alternatieve tips hebben buiten de gewone tips die ik op internet enz ook wel kan vinden? Hiermee bedoel ik die simprle dingen als schrijf t op, praat erover enz.

Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
in: Psyche

Hoe kan ik beter tegen 'enge' dingen over lichaam?

(Met vieze bedoel ik niet echt eng, maar in mijn oren)

Hallo,

Ik heb al sinds dat ik klein was last van een probleem; altijd als er bijvoorbeeld een filmpje of gewoon een gesprek gaat over het lichaam (Bloed, nieren, darmen, longen etc.) krijg ik daar een eng gevoel bij, zo vouw ik mijn handen en tenen dubbel. Ik probeer altijd wel gewoon verder te luisteren om er wel wat van te leren, maar toch ben ik opzoek naar tips zodat ik er wat beter tegen kan. Want ook als ik het ziekenhuis binnenloop krijg ik hetzelfde gevoel en dat is erg vervelend.

Groetjes,
Lola

Toegevoegd na 23 seconden:
Vieze = enge*

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Psyche

Ik heb het gevoel dat ik niet alleen ben en hoor gefluister, wat is dit?

Hallo,

Ik ben een meisje van 16 jaar oud, ik heb soms het gevoel dat ik niet alleen ben terwijl ik gewoon helemaal alleen ben.

Dan denk ik dat iemand achter me staat etc. Ook heb ik dat als ik bijvoorbeeld verdrietig ben of alleen ben heel erg deze aanwezigheid voel en dan lig ik bijvoorbeeld in de avond in me bed en heb ik het gevoel alsof er iemand naast me ligt en zijn armen om me heen doet dit had ik gister. Toen hoorde ik gefluister in me oor en ik kon het niet verstaan.

Dit gefluister heb ik niet dagelijks, maar wel 1x in de zoveel tijd. Het aanwezigheid voelen van anderen wel vaak. Het gefluister is wel heel erg duidelijk te horen, maar ik weet dus niet wat er word gezegd het is niet in een taal, maar t is gewoon bijvoorbeeld zo iets tssklbk ofzo idk hoe ik t moet uitleggen.

Ik hoop dat iemand me kan helpen.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Psyche

Gat in trommelvlies door uitzuiger KNO arts, vlies was te dun, komt het weer goed?

Kort geleden gat in het trommelvlies gekregen, door zuiger kno arts.
Was dichtgegroeid, maar trommelvlies was te dun.
Heb gelukkig geen tinnitus, maar wel als je je hoofd voorover buigt met haarwasseb, de oorsuizen iets harder worden.

Is dit normaal?
Bij totale ontspanning, bijna geen oorsuizen.
Kan ook slecht tegen mensen die veel kletsen, dicht bij mijn oor, ook normaal?
Moet het nog helen?

Wie kan mijn vragen beantwoorden.

Ans

Toegevoegd na 20 minuten:
Zou een buisje krijgen.
Heb ik al jaren.
Nu door dat gat niet meer nodig.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Psyche
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing