Wie heeft het schaakspel bedacht?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Gezelschapsspellen. Vragen over games en spelcomputers vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik kom maar niet verder :S
Iedereen begint met drie kaarten ondersteboven. Je krijgt nog zes andere kaarten, daarvan leg je er drie open op de andere drie. Dan legt iedereen omstebeurt een kaart op, iedere volgende kaart moet een hogere waarde hebben. Tot de pot op is moet je je kaarten steeds aanvullen tot drie. Als je niet kan moet je de hele stapel met opgelegde kaarten pakken. Als je de kaarten in je hand uitgespeeld hebt, moet je over op de kaarten op tafel, en als laatste die ondersteboven. En er zijn nog wat regeltjes met bepaalde kaarten die je oplegt.
Ik weet niet of ik het volgens de officiele regels speel, maar zo wordt het bij ons gespeeld. Maar hoe heet het eigenlijk?
Jongens zijn met een partijtje voetbal bezig. Een hond van een van de deelnemers staat aan de kant. Plotseling rent de hond het veld op en loopt met de bal (een klein formaat) in zijn mond de goal in. Moet je dit als doelpunt tellen? Als de wind meehelpt telt een goal wel.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing