Mag de partner van een alimentatieplichtige mee in berekening kinderalimentatie?

Ik ben gescheiden,en inmiddels weer hertrouwt
Mijn 2 kinderen wonen bij mijn exvrouw.
Zij is inmiddels ook hertrouwt
En ze hebben een bovenmodaal inkomen.

Ik ben sinds kort in de WW,en mijn huidige vrouw heeft een normaal inkomen.

Ik lees verschillende berichten op internet over de berekening van de kinderalimentatie.
Neemt de rechter het inkomen van mijn huidige vrouw mee in mijn draagkracht?
Het is absoluut niet duidelijk.
Vooral omdat 1april 2013 de regels zijn verandert.
Mijn advocaat kan daar ook geen duidelijkheid in geven.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ja, de rechter neemt jou partner zijn inkomen mee in de berekening naar jou draagkracht. Art 1:404 lid 1, 2 BW jo Art:1:395 BW Hierin staat dat ouders verplicht zijn naar draagkracht hun kinderen te verzorgen enz. Lid 2 van 404 zegt dat er een gelijke verplichting voor de stiefouder in geval van art. 395 geldt. In art. 395 staat dat een stiefouder alleen verplicht gedurende zijn huwelijk levensonderhoudt te verstrekken aan de tot zijn gezin behorende minderjarige kinderen van zijn echtgenoot.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100