Bedoel je hulp bij het oplossen van schulden?
Iedereen die met problematische schulden zit kan de hulp inroepen van een schuldhulpverlener. Er zijn in Nederland vijftig Gemeentelijke Kredietbanken (GKB’s), sociale diensten en particuliere organisaties die hulp bieden. Als u schulden hebt dan kunt u samen met de schuldhulpverlener kijken naar mogelijkheden. Er moet immers een oplossing gevonden worden voor de schulden.
http://www.schuldhulpverlening.org/
Bewindvoering is meestal het geval als mensen niet (meer) in staat zijn voor zichzelf te zorgen.
Om te voorkomen dat anderen hier misbruik van maken, kan de kantonrechter iemand aanstellen die de belangen behartigt van de betrokkene. Dit gebeurt meestal op verzoek van de betrokkene of zijn familie.
En zo'n bewindvoerder kan dus ook een familielid zijn
en die doet dat werk vaak gratis.
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/curatele-bewind-en-mentorschap?ns_campaign=Thema-familie_jeugd_en_gezin&ro_adgrp=Curatele_bewind_en_mentorschap_Bewind&ns_mchannel=sea&ns_source=google&ns_linkname={curatele%20en%20bewind}&ns_fee=0.00&gclid=CNf6kfTotLACFYQMfAodq26BTg