Voor zover ik weet zijn daar geen vaste tarieven voor. Op internet worden hier en daar wel bedragen genoemd; geen vergoeding per foto, maar voor de complete serie. Meestal zijn dat bedragen tussen 300 en 2.000 euro, maar dat is natuurlijk erg afhankelijk van het aantal foto's dat je geleverd hebt én van je beroepservaring en tarieven.
Wat vaak gebeurt is dat het copyright standaard bij de fotoprijs is inbegrepen. Veel opdrachtgevers vinden dat prettig omdat ze dan de foto's dan opnieuw kunnen gebruiken zonder weer met de fotograaf te moeten onderhandelen over de prijs.
Ik kan me overigens ook voorstellen dat je in dit specifieke geval helemaal geen vergoeding vraagt voor hergebruik. De klant zal, omdat hij tevreden is, vast nog weleens bij je terugkomen met een nieuwe opdracht en wellicht je naam aan anderen doorgeven.
Maak wel duidelijke afspraken over naamsvermelding bij hergebruik én over het feit dat men de foto's alleen onbewerkt mag herplaatsen. En verder zou mijn advies zijn: als je weer eens een offerte uitbrengt, reken dan prijzen inclusief een bedrag voor afkoop van het gebruiksrecht.
- Bronnen:
-
http://www.fotoapparatuur.nl/forum/viewtop...