Kun je je kleinkind belastingvrij 25.000 euro schenken?

Blijkens artikel 33 successiewet sub 5a kun je je kind ruim 25.000 belastingvrij schenken. Dat is alleen voor je eigen kinderen. Volgens artikel 33 sub 5c kun je wel je kleinkind 100.000 euro belastingvrij schenken maar die moet (gedeeltelijk) wel worden besteed aan de eigen woning, maar een bedrag van ruim 25.000 is wel vrij besteedbaar. Kan een grootouder dan die vrijstelling toepassen als de schenking slechts 25.000 bedraagt?

Weet jij het antwoord?

/2500

In 2019 € 2.173 per kleinkind. Dit is de jaarlijks vrijstelling voor schenkingen van grootouders aan kleinkinderen. U mag hier elk jaar opnieuw gebruik van maken. De andere manier mag niet of een ton of alleen dat wat hierboven staat. De ton is overigens € 102.010

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100