Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Aangifte omzetbelasting vergeten! Wat nu?

ik ben vergeten om de aangifte te doen voor de derde kwartaal. Vandaag heb ik een brief ontvangen van de belastingdienst met de boete en de schatting van de omzetbelasting. Inmiddels heb ik de aangifte verstuurd, maar in de brief staat dat ik voor 15 december ongeveer €5.000 moet betalen (voor de omzetbelasting) terwijl ik geen werkzaamheden heb uitgevoerd in die periode.

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden

Kan ik door mijn autisme een uitkering aanvragen, zo ja welke?

Hoi! Ik ben een meisje van 21 jaar. Officieel studeer ik nog maar sinds ongeveer 1,5 jaar geleden staat dit op pauze. Door privé omstandigheden moest ik deze pauze inlassen, het lukte mij niet om door te gaan. In deze periode ben ik er achter gekomen dat ik autisme heb en dat dat ook de reden is dat ik niet door kon met studeren. Nu lukt dat mij nog steeds niet. Ik lig veel op bed en kan weinig prikkels aan. Als ik ‘te veel’ doe lig ik daar dagen plat van, ookal was het alleen maar eventjes mijn kamer opruimen. Ik ga er vanuit dat dit tijdelijk is en dat het beter wordt, maar ik leef nu op mijn studiefinanciering en ik twijfel of ik door wil gaan met mijn studie (gaat dat mij nog wel lukken, gaat het werkveld wel goed zijn voor mij?), maar als ik dat doe heb ik geen geld. Daarom vroeg ik mij af of ik een uitkering aan kan vragen, en zo ja welke.

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden

wat doen banken met geld dat je bij hen deponeert?

In België willen banken een strafrente vragen op sparen. Ze zeggen dat ze de strafrente die ze van de Europese bank krijgen gewoon doorrekenen. Sinds de jaren 20 van vorige eeuw mag er met spaargeld niet meer gespeculeerd worden op de beurs.
Tegelijk heb je hier dan berichten van "ethisch bankieren" bij banken die hun geld "niet voor wapenhandel (enz)" gebruiken.
Dit vat ik allemaal niet. Ik laat het nu nog achterwege of het geld effectief voor wapenhandel gebruikt wordt, maar vraag me wel af wat banken doen met het geld dat je bij hen spaart. Ze kunnen dat toch ook investeren bv.? En erop verdienen?
Waarom dan strafrente? en wat wil men dan wél wat mensen met hun geld doen? Niet iedereen heeft voldoende spaargeld om bv te investeren in onroerend goed...

Kan je een cosmetische neuscorrectie vergoed krijgen als je kan aantonen dat je eronder lijdt?

Hiermee bedoel ik een heftige vorm van body dysmorphia (obsessief gedrag over een lichaamsdeel): "Wie aan deze aandoening lijdt, heeft doorlopend onvrede met zijn lichaam, doordat hij overtuigd is van een mankement of afwijking. Soms ontstaat hierbij de angst om op grond van het uiterlijk afgewezen te worden. De seksen hebben andere manieren om met hun vermeende gebreken om te gaan, maar bij beide treedt veelal verlegenheid en teruggetrokkenheid op. In ernstige gevallen kan suïcidaal gedrag optreden".
Mijn zorgverzekering vergoed dit niet maar wellicht is er een andere manier.

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing