Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

extra geld lenen, Is dit toegelaten of is het fraude ?

hallo,

stel je voor, je bouwt een huis van t.w.v. 200.000 euro...
je gaat naar de bank en zegt om 300.000 euro te lenen,
je betaald van die 300.000 euro, je huis van 200.000 euro af,
en met die 100.000 euro extra koop je een mooie wagen t.w.v 70.000 euro.

Mag dit ? Zonder dat de bank het weet, dat je met dat extra geld een auto koopt i.p.v te investeren waarvoor het eigenlijk bedoeld was ?


Ben gewoon nieuwsgierig....

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Lenen

Gaat een leer-werkcontract automatisch door in contract voor onbepaalde tijd zonder ondertekening?

Collega van me werd slecht beoordeeld kort voor zijn examen. Hij heeft het met hakken over de sloot gehaald maar moest zich toch 'bewijzen' en kreeg daarvoor een soort proeftijd, waarna ze zouden laten weten of ze hem vast in dienst wilde.

Inmiddels bijna een half jaar verder, heeft hij er nog niks over gehoord. Hij zegt dat ie nu eigenlijk niet onder contract staat, en ze hem zo eruit kunnen gooien als ze willen.

Is dit waar? Of is zijn contract automatisch overgelopen in contract voor onbepaalde tijd?

Hij krijgt wel nog steeds gewoon loonstrookjes.

avatar image
9 jaar geleden

wanneer de volgende (juridische) stap zetten?

Situatie: ik was een wanbetaler zorgverzekering, loonbeslag gekregen per 01-06-2016. Elke maand werd er geld ingehouden op mijn salaris en overgemaakt naar het zorginstituut door mijn werkgever
Op 11-11-2016 heb ik mijn volledige schuld voldaan bij mijn zorgverzekering, per 30-11-2016 ben ik officieel afgemeld als wanbetaler, dat betekend dat ik per 1-12-2016 weer direct aan mijn zorgverzekeraar moet betalen, nu is er in december én januari nog een loonbeslag geweest, werkgever verklaarde dat hij nog steeds opdracht had om dit te doen, ik vertrouwde het niet en belde zorginstituut, die vertelde mij dat ik per 30-12-2016 was afgemeld en er geen loonbeslag meer is sinds dien. Ook vertelde ze mij dat de maanden november en oktober nooit zijn voldaan door de werkgever. Waarna er meerdere herinneringen en aanmaningen gestuurd zijn naar mijn werkgever.
Ik heb een aangetekende brief verstuurd naar mijn werkgever op 06-02-2017 met een aansprakelijkstelling op artikel 18F lid 4. Met het dringende verzoek om de schuld bij zorginstituut te voldoen en de ten onrecht ingehouden beslag aan mij te voldoen, ik heb geen "einddatum" gegeven.

Nu is mijn vraag als volgt. Hoe lang moet ik wachten tot ik de volgende stap moet nemen? Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing