Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Films & Series. Vragen over beroemdheden, muziek, radio, stripboeken en tekenfilms, televisie en tijdschriften vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe heet deze film over platina blonde kindjes die heel gemeen zijn na vergifitiging tijdens zwangerschap?

Ik ben op zoek naar een film. Ik denk uit de jaren 90. Het gaat over een dorpje waar vrouwen zwanger zijn en dan komt er een gifwolk over. Er worden allemaal kindjes geboren met platina blonde haren. Ze zijn heel eng en laten hun moeders van rotsen afspringen of hun handen in een pat hete soep stoppen. Er is één jongetje dat geen 'partner' kindje heeft en hij is gewoon normaal. Volgensmij heette dat jongetje David, maar dat weet ik niet zeker."

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Wat is de titel van de Nederlandse dramafilm over een snelle Henkie die een boot vol gif koopt en zich dan bij de matrozen voegt?

Ik heb me sufgegoogled maar kan 'm niet vinden. Dit is wat ik me ervan herinner: het gaat over een snelle Henkie die in de Rotterdamse haven allerlei dealtjes heeft. Dan overtuigt een louche figuur hem ervan om voor weinig een boot te kopen die al maanden voor anker ligt maar waar niemand aan wil komen. Hij ziet er een goede deal in en koopt de boot. Dan blijken er matrozen op te zitten uit Rusland of ergens in Oost-Europa of zo, die het land niet in kunnen. Ook blijkt de boot een of ander gif of kankerverwekkende stof of zo te vervoeren. Onze Snelle Henkie raakt steeds meer begaan met het lot van de boot en de matrozen maar loopt tegen ambtelijke muren en corrupte figuren aan. Het verhaal eindigt als hij uiteindelijk besluit hij zich bij de matrozen te voegen en samen met hun elders heen te varen.

Ik zal de film ergens gezien hebben in de 90's denk ik. Dus hij zal waarschijnlijk ergens van einde 80's - begin 90's zijn. De film heeft toen veel indruk op mij gemaakt maar ik had nog geen VHS-recorder toen :) Ik moet er de laatste tijd vaak aan denken maar kan de film niet vinden.

Wie kent 'm?

Ik heb geen idee of er beroemde mensen in speelden, maar niet dat ik toen gemerkt heb in ieder geval. Ik weet ook niet of ik me het verhaal 100% herinner, maar de bottom line heb ik wel zitten zo denk ik.

Toegevoegd na 1 minuut:
En met Nederlands bedoel ik ook Nederlandstalig. Voor en door Nederlanders, zeg maar :)

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing