Waarom hebben pieten een veer op hun hoed?
Dat wappert (naar ervaring) maar in je gezicht... onhandig. In navolging van de sinterklaas-handschoenen vraag. Artistiek? Symbolisch? Cultureel/traditioneel?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Feestdagen & Evenementen. Specifieke vragen over evenementen, kerst, Pasen en Sinterklaas vind je in één van de subcategorieën.
Dat wappert (naar ervaring) maar in je gezicht... onhandig. In navolging van de sinterklaas-handschoenen vraag. Artistiek? Symbolisch? Cultureel/traditioneel?
Hij heeft toch zeker geen smetvrees?
Bij mij begint het al een dag na Sinterklaas te kriebelen. Ik vind het altijd zo gezellig met al die lichtjes dus ik zet de kerstboom het liefst de dag na Sinterklaas al neer. Bezorgt me dus wel eens commentaar. Hoe doen jullie dat?
Ik zie altijd maar die (soms erg slecht) geschminkte blanke mensen die zwarte piet spelen... veel makkelijker als je al donker van jezelf bent. Maar spelen donkere mensen ook wel eens zwarte piet rond 5 dec? Of is dit iets typisch Nerdelands: we schminken blanke mensen om ze zwart te doen lijken?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing