Je camera heeft een sensor met een 'cropfactor' van 1,6. Dat is een voordeel bij het werken met telelenzen, omdat het beeld 1,6× groter is dan met een body met een full-frame sensor.
Goed nieuws! Want dat betekent dat in de meeste gevallen, voor een reis waar je dieren in het wild wilt fotograferen, zal je waarschijnlijk genoeg hebben aan een telelens met 250-300 mm (equivalent tot 400-480 mm)
In mijn ogen heb je twee opties:
1.- Een fatsoenlijke, betaalbare lens kopen. Zie hieronder een overzicht en vergelijking van de lenzen die ik denk voor de job in Afrika geschikt zijn, en die je kitlens 18-55 kunnen aanvullen... of zelfs vervangen! Één lens dragen is geen overbodige luxe als je de hele dag de camera en verwisselbare lenzen moet dragen, bijzonder geschikt hiervoor is de Tamron 18-270.
Voor een prijs rond of onder de €200:
http://www.kieskeurig.nl/productvergelijk?product%5B%5D=965803&product%5B%5D=254187&product%5B%5D=338019&ps=20
... waarbij ik zonder twijfel de Canon zou kiezen vanwege de beeldstabilisatie en de krachtige zoom t.o.v. de Sigma 50-200. Met de Sigma 70-300 heb je een sterke zoom, maar geen beeldstabilisatie, en dat ga je missen, kan ik je vertellen!
Voor een prijs tussen de €300 en €500:
http://www.kieskeurig.nl/productvergelijk?product%5B%5D=952595&product%5B%5D=259003&product%5B%5D=351893&ps=60
... waarbij alle 3 prima lenzen zijn, en misschien de Sigma de beste beeldkwaliteit heeft en de Tamron de meest flexibele is. De Canon is een mooi compromis.
2.- Een hele goede lens huren. Dat kost minder dan je denkt (uiteraard afhankelijk van hoe lang je reis is), en het verschil tussen een fatsoenlijke lens van €250 en een professionele lens uit de L-serie is spectaculair. Ik weet niet hoe vaak je de kans zal krijgen om een reis naar Afrika te maken, maar ik zou de best mogelijke plaatjes willen schieten. Een bijkomend voordeel van een L-lens is dat ze bestand zijn tegen stof en water, en dat zal je in overvloed vinden in Afrika. Check de link voor een adres, maar je hebt andere plaatsen waar je een lens kan huren:
http://www.kamera-express.nl/over-ons/verhuurservice/
... waarbij ik zou kiezen voor de Canon EF 70-300mm F/4.0-5.6 L IS USM, en als tweede optie, iets prijziger en met minder tele, maar een absolute topper, de Canon EF 70-200mm F/2.8 L IS USM.
Veel plezier in Afrika!!