Zoals al benoemd is 150 euro karig.
Bedenk dat in een geluid-keten 2 dingen heel belangrijk zijn: Wat je erin stopt en wat je eruit haalt. Dus speel je een cassette bandje af of een slechte opname (krakende vinyl-plaat), klinkt het in de duurste installatie even gammel.
Maar als je de beste opname afspeelt op een duur systeem met slechte speakers klinkt het ook niet.
Daar je met een laptop gaat afspelen, betekent het dat je al met MP3 gaat werken. Meestal geen probleem.
Maar hoe het zal klinken word absoluut door de luidsprekers bepaald.
Ook de akoestiek, opstelling en demping van de ruimte heeft hier invloed op.
Maar over de luidsprekers gesproken: Vaak besteedt men heel veel geld aan de apparatuur, waardoor de luidsprekers het maar met het restant van het budget moeten doen.
Beknibbel absoluut niet op de luidsprekers.
Wel moet je kiezen voor een 3-weg (laag-midden-hoog) luidspreker, die alle gebieden weergeeft. Er is veel 2-weg te koop, maar ik zou daar niet voor gaan.
Deze keus dient als eerste te zijn.
Dan kijken in een zaak die dit materiaal verkoopt en vragen als je verschillende speakers mag horen. Wees kritisch. En laat de verkoper niet bepalen wat beter klinkt. Alhoewel het beter is de luidspreker op zicht te kunnen proberen in de ruimte waar ze komen te staan. In de zaak kunnen ze anders klinken dan "thuis".
Sommige zaken geven die service, maar alleen bij luidsprekers van wat meer budget.
Ook het vermogen van de eind-versterker en de boxen moeten op elkaar afgestemd zijn.
Als die verhouding niet goed is gekozen, kan je oversturing, slechte weergave en vervorming krijgen.
Luidsprekers met een laag vermogen zijn niet te prefereren als je voor een grote groep gaat "spelen".
Je kan wel groot vermogen speakers nemen, maar dan moet je versterker het ook aan kunnen.
Verder is een mengpaneel, waar je microfoon(s) en muziek gemixt kan laten horen ook van belang. Maar in de keten zal normaal de mixer niet zo duur zijn.
Hiermee moet je een heel eind komen voor een goed en acceptabel geluid.
Toegevoegd na 41 minuten:
Het hangt van je woonplaats af welke zeken je wilt proberen. Feedback .... hebben ook een site en Correct in Rotterdam (Prof afdeling), J&H geluid, maar er zijn er nog meer. FF Googelen. Ze hebben allemaal ook een website.